طرز تهیه کوکو سبزی تزیینی - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کوکو سبزی تزیینی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='کوکو سبزی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko1/5335.html'>کوکو سبزی</a>,<a style='color:#000' title='کوکو سبزی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko1/5335.html'>کوکو سبزی</a> در فر,<a style='color:#000' title='کوکو سبزی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko1/5335.html'>کوکو سبزی</a> با <a style='color:#000' title='سبزی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2013103448.html'>سبزی</a> خشک

کوکو سبزی خوشمزه

مواد لازم کوکو سبزی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

نمک وفلفل وزرد چوبه

به اندازه

100 گرم / 0 کالری

رنگ خوراکی یا زعفران

(جهت رنگی شدن سیب زمینی) به مقدار لازم

100 گرم / 310 کالری

سیب زمینی

به اندازه

100 گرم / 75 کالری

سبزی کوکو

نیم کیلو

نامشخص

تخم مرغ

4عدد

100 گرم / 147 کالری

طرز تهیه کوکو سبزی :

*. به نقل از آکابانو : ابتدا مواد کو کو سبزی رو که آماده کردیم داخل یه تابه گرد مثل سایر کو کو سبزی آماده می کنیم ووقتی که دو طرف رو سرخ کردیم .سیب زمینی رو بشکل دایره اسلایسش می کنیم وقطرش زیاد کلفت یا نازک نباشه.

*. تقریبا از چیپس کمی کلفت تر باشه بعد در شیرجوش روغن بریزین وآنها را سرخ کنید وبعد سیب زمینی ها رو یکی یکی در تخم مرغ زده شده بغلطونید واز انتهای کوکو یکی یکی قرار بدین تادور کوکو تموم شه.

*. مجددا دور بعد تا به نزدیکی مرکز که می رسه حالت قرار دادن سیب زمینی ها رو به شکل گل قرار بدین تا کار تزیین تموم شه ودر آخر کوکوی تزیین شده رو 5 تا 8دقیق در فر از گریل استفاده کنین تا تخم مرغها سرخ شوند.

خواص زعفران :

زعفران گیاه ضد افسردگی

*. مصرف زعفران در پیشگیری از بروز افسردگی موثر است. بر اساس تحقیقات امروزی نیز نتیجه گرفته شده است که زعفران دارای خواص ضد افسردگی است و این در حالی است که بر اساس تب سنتی به زعفران خواص فرح بخشی و خنده آوری نیز نسبت داده اند. بر طبق نتایج این تحقیقات استفاده از زعفران در غذا و نوشیدن حداقل یک فنجان چای زعفران برای تمدد اعصاب توصیه می شود. زعفران افزایش دهنده تمرکز حواس است و در پیشگیری از آلزایمر و پارکیسون موثر می باشد زعفران در درمان دردهای عصبی و کم خوابی موثر می باشد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام