طرز تهیه کتلت با گوشت کوبیده - آکابانو
آکایران :گوشت کوبیده 5قاشق سوپخوری سر پر
تخم مرغ 2عدد
زعفران 1قاشق سوپخوری
پودر سیر نصف قاشق سوپخوری
پودر موسیر 1قاشق مرباخوری
نمک به میزان لازم
فلفل به میزان لازم
کره به میزان لازم
آرد سوخاری به میزان لازم
گرد لیمو نصف قاشق غذاخوری

این کتلت خوشمزه بسیار ساده طبخ میشود و طعم آن واقعا عالیست!از این به بعد سعی کنید برای طبخ آبگوشت از مواد بیشتری استفاده کنید تا بتوانید با صرف زمان کمتر به جای یک وعده دو وعده غذای خوشمزه داشته باشید!


طرز تهیه :


بنا به گزارش آکابانو : گوشت کوبیده را داخل ظرفی بریزید و تخم مرغ را به آن اضافه کرده و خوب ورز بدهید.اگر تخم مرغ به نظرتان کم بود و مایه منسجم نشد میتوانید از تخم مرغ بیشتری استفاده کنید.مقداری زعفران آب کرده را به همراه گرد لیمو،پودر سیر و موسیر و سایر ادویه دلخواه به مایه اضافه کرده و با گوشتکوب یا میکسر کاملا یکنواخت کنید.
درون تابه ای کمی کره بریزید ، پس از داغ شدن کره1 قاشق غذاخوری از مایه کتلت بردارید و داخل پودر سوخاری بغلتانید و داخل تابه برید.وقتی تابه پر شد درب آن را بگذارید تا یک طرف کتلت طلایی شود و بعد آن را برگردانید و بدون درپوش طرف دوم را هم سرخ کنید البته توجه داشته باشید که مواد کتلت شما پخته شده اند و فقط در حدی باید حرارت ببینند که تخم مرغها بپزد.


نکات:


1)مقدار تخم مرغی که اضافه میکند باید به اندازه ای باشد که مایه نه زیاد شل و نه زیاد سفت همینکه با قاشق بتوانید راحت از مایه بردارید یعنی مقدار تخم مرغ کافی است.
2)این کتلت خوشمزه را هم با ماست چکیده و هم با سس قرمز میتوانید سرو کنید.
3)بهتر است در تهیه آبگوشت از مقدار بیشتری نخود استفاده کنید تا بتوانید کتلت خوشمزه تری داشته باشید.
4)اگر مایه شما شل شد به آن مقداری آرد نخودچی و یا مقدار بیشتری گوشتکوبیده اضافه کنید.
نوش جان

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام