دلمه کاهو چینی - آکابانو

آکابانو: دلمه کاهو چینی

زمان پختن
۲۰ دقیقه
درجه دشواری
نیمه سخت
مناسب برای
۳ نفر
۱/۲ پیمانه
زیتون
۲۰۰ گرم
سینه مرغ
۱۵۰ گرم
خامه
۱ بوته
کاهو چینی
به میزان لازم
پنیر ورقه ای گودا
,غذای ایرانی ، غذای فرنگی ، طبخ غذا ، آموزش آشپزی، اموزش اشپزی ، سایت اشپزی ، سایت آشپزی ، فیلم آشپزی ،,[categoriy]

آکابانو: دلمه کاهو چینی

دلمه کاهو چینی :

اموزش اشپزی دلمه کاهو چینی:

به گزارش آکابانو: کاهو چینی را کمی آب پز کرده تا نرم شود.سپس سینه مرغ، ۵۰ گرم ازخامه، نمک، فلفل، زیتون را با هم مخلوط کرده و با یک قاشق غذاخوری روی برگ های کاهو پهن کرده و روی مواد نصف ورق پنیر می گذاریم .شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر به سایت آشپزی مراجعه نمایید

سلامتی دلمه کاهو چینی :

سینه مرغ سرشار از پروتین است کاهو نیز مثل تمام سبزیجات، مقادیری املاح و ویتامین دارد که از مهم ترین آنها می توان به پیش ساز ویتامینA یعنی بتاکاروتن و اسید فولیک اشاره کرد. همچنین کاهو حاوی مقداری ویتامین C ،K، آهن، منیزیم و کلسیم است. کاهو نفاخ نیز هست که بعد از پخته شدن در این غذا سبب کاهش این عارضه اش می شود.

خواص دلمه کاهو چینی:

کاهو و خامه سرد و تر هستند  ولی مرغ گرم و تر است، زیتون گرم و خشک. در کل مواد موجود در این غذا با هم خنثی و معتدل هستند.

  1. کاهو چینی را کمی آب پز کرده تا نرم شود.
  2. سپس سینه مرغ، 50 گرم ازخامه، نمک، فلفل، زیتون را با هم مخلوط کرده و با یک قاشق غذاخوری روی برگ های کاهو پهن کرده و روی مواد نصف ورق پنیر می گذاریم .
  3. کاهو را مثل دلمه رول می کنیم در تابه می گذاریم و با کمی کره تفت می دهیم .در انتها ۱۰۰ گرم خامه را با کمی آب مرغ رویش بریزید و بگذارید تا ۱۵ دقیقه بپزد.
  4. نوش جان
لايک انتشار در تلگرام