حکم شرعی دیدن فیلم های مستهجن - آکابانو
,[categoriy]

آکابانو: حکم شرعی دیدن فیلم های مستهجن

آکابانو: متاسفانه، متاسفانه با پیشرفت های تکنولوژی و وجود شبکه های اجتماعی بی حد و مرز و انتشار تصاویر و کلیپ های مستهجن بسیاری از افراد به این گونه فیلم ها و تصاویر منتشر شده نگاه می کنند و سوالی که برای بسیاری از افراد که به این گونه مسائل و عاقبت خوب و بد آن توجه دارند پیش می آید که حکم شرعی تماشای این گونه فیلم و تصاویر چیست؟

به گزارش آکابانو: سایت ناز وب در بخش مذهبی بر آن شد تا به این سوال مهم و پاسخ های داده شده توسط مراجع تقلید این بخش را گردآوری کند.

 امروزه برخی از شبکه های ماهواره ای و یکسری از سایت ها دسترسی به فیلم و عکس های مبتذل را بسیاری از جوانان راحت کرده اند. که این موضوع در اغلب موارد باعث انحراف شخصیتی فرد مورد نظر و درگیر کردن روح و فکر با دیدن صحنه های مبتذل و مستهجن شده است. اما برخی از افراد به دلایل گوناگون نیاز حتمی به دیدن چنین صحنه هایی دارند. اما از منظر اسلام و فقها آیا ایرادی دارد یا خیر؟ برای دانستن حکم شرعی این موضوع مطالب زیر نظر چند نفر از فقها و مراجع تقلید را به اطلاع شما میرساند.

مشاهده تصاویر و فیلم های غیراخلاقی در صورتی که موجب تحریک شده و شهوت انگیز باشند، طبق نظر همه فقها و علمای دینی حرام است، اما اگر این کار به دستور پزشک انجام شود چه حکمی دارد؟ آیا می توان این فیلم ها را به قصد یادگیری اعمال زفاف نگاه کرد؟ اگر دیدن فیلم های مبتذل هیچ اثر سوئی بر فرد نداشته باشد چطور؟ دیدن فیلم هایی با تصاویر زنان و مردان عریان یا نیمه عریان همراه با همسر مجاز است یا خیر؟ این ها پاره ای از سؤالاتی هستند که ممکن است در خصوص حکم شرعی تماشای فیلم های غیراخلاقی برای بسیاری از افراد ایجاد شود و ما در این گزارش بر اساس احکام و استفتائات مراجع عظام تقلید به آنها پاسخ می دهیم.

,[categoriy]

آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران

سؤال :

نگاه کردن به تصویر زن نامحرم و بدون پوشش چه حکمی دارد؟ نگاه کردن به صورت زن در تلویزیون چه حکمی دارد؟ آیا بین زن مسلمان و غیرمسلمان و بین پخش آن به طور مستقیم و یا غیر مستقیم تفاوتی وجود دارد؟

جواب:

نگاه کردن به تصویر زن نامحرم، حکم نگاه کردن به خود زن نامحرم را ندارد، بنا بر این اگر نگاه از روى لذّت نبوده و خوف افتادن به گناه نباشد و تصویر هم متعلّق به زن مسلمانى که بیننده آن را مى شناسد نباشد، اشکال ندارد و بنا بر احتیاط واجب نباید به تصویر زن نامحرم که به طور مستقیم از تلویزیون پخش مى شود، نگاه کرد ولى در پخش غیرمستقیم تلویزیونى اگر ریبه و خوف افتادن به گناه نباشد، نگاه کردن اشکال ندارد.

سؤال :

آیا دیدن تصاویر زنان برهنه و نیمه برهنه در فیلمهای سینمایی و غیر آن، در صورتی که آنان را نشناسیم، جایز است؟

جواب:

نگاه کردن به فیلم ها و تصاویر، حکم نگاه کردن به اجنبى را ندارد و در صورتى که از روى شهوت و ریبه نباشد و مفسده اى هم بر آن مترتب نشود، شرعاً اشکال ندارد ولى با توجه به اینکه دیدن تصویر برهنه اى که شهوت برانگیز است، غالباً از روى شهوت بوده و به همین دلیل مقدمه ارتکاب گناه مى باشد، بنا بر این دیدن آنها حرام است.

سؤال :

بعضی از جوانان به تصاویر مستهجن نگاه می کنند و برای کار خود توجیهات ساختگی ارائه می دهند، حکم آن چیست؟ و اگر دیدن این تصاویر مقداری از شهوت انسان را تسکین دهد و در جلوگیری از ارتکاب حرام مؤثر باشد، چه حکمی دارد؟

جواب:

اگر نگاه کردن به آن تصاویر به قصد ریبه باشد و یا انسان بداند که منجر به تحریک شهوت او مى شود و یا خوف ارتکاب گناه و مفسده باشد، در اینصورت نگاه کردن به آنها حرام است و این که به خاطر آن انسان به حرام دیگرى نمى افتد، مجوّز ارتکاب فعلى که شرعاً حرام است، نمى باشد.

سؤال :

آیا دیدن فیلمهای شهوت ان گیز برای فرد متأهل جایز است؟

جواب:

اگر دیدن آنها به قصد تحریک شهوت باشد و یا موجب تحریک آن شود، جایز نیست.

سؤال :

دیدن فیلمهایی که راه صحیح نزدیکی با زن باردار را آموزش می دهند، برای مردان متأهل، با توجه به اینکه باعث به حرام افتادن آنان نمیشود، چه حکمی دارد؟

جواب:

دیدن این فیلم ها که همیشه بانگاه شهوت برانگیز همراه است، جایز نیست.

سؤال :

دیدن فیلمهای ویدئویی که گاهی تصاویر منحرف کننده ای دارند، به قصد نظارت و حذف بخش های فاسد آنها برای ارائه به دیگران چه حکمی دارد؟

جواب:

دیدن این فیلمها اگر به منظور اصلاح فیلم و حذف تصاویر فاسد و گمراه کننده آنها باشد اشکال ندارد بشرط اینکه کسى که اقدام به این کار مى کند مصون از افتادن به حرام باشد.

سؤال :

آیا برای زن و شوهر دیدن فیلمهای ویدئویی جنسی در خانه، جایز است؟ آیا برای فرد مبتلا به قطع نخاع، دیدن این فیلم ها به قصد تحریک شهوت و تمکن از نزدیکی با همسرش، جایز است؟

جواب:

برانگیختن شهوت توسط فیلمهاى ویدئویى جنسى جایز نیست.

 

آیت الله مکارم شیرازی:

سؤال :

نگاه کردن به تصاویر مستهجن در صورتى که هیچ اثر سوئى روى فرد نداشته باشد چه حکمى دارد البته از نظر فقهى مراد است نه از لحاظ اخلاقى؟

جواب:

جایز نیست زیرا تصاویر مستهجن منشأ فساد است.

سؤال :

آیا دیدن فیلمهای مستهجن برای زن وشوهر اشکال دارد ؟

جواب:

جائز نیست و غالبا آثار نامطلوبی در آینده بر زندگی مشترک آنها می گذارد.

سؤال :

من یک جوان متاهل هستم. چهار سال است ازدواج کرده ام. به خاطر مشکل عدم میل جنسی و به تبع آن بچه دار نشدن با پزشک صحبت کرده ام، به علت بیماری روده که دارم نمی توانم به راحتی هر دارویی را استفاده کنم.
می خواستم ببینم اگر به عکس و یا فیلم هایی که در آنها، کفار به صورت عریان هستند (در صورتی که یقین داشته باشم برای من مفسده ای ندارد و عکس هم عکس کفار باشد) آیا می توانم به بدن یا آلت آنها نگاه کنم. پزشک من می گفت اگر این راه از نظر شرعی جایز باشد از راه هایی است که به حل مشکل من کمک می کند.

جواب:

در صورتیکه به تجویز پزشک حاذق متدین تنها راه درمان باشد به مقدار ضرورت مانعی ندارد.

سؤال :

استفاده از نوارهاى تصویرى مبتذل و مستهجن توسّط زن و شوهر، جهت تهییج قوّه شهویّه، بدون این که مفاسد دیگرى بر آن مترتّب گردد چه حکمى دارد؟ آیا کسى که این گونه نوارها را به منظور فوق نگهدارى مى کند، قابل تعزیر است؟

جواب:

اشکال دارد و قابل تعزیر است؛ ولى در مرحله اوّل در این گونه موارد در مقام تعزیر باید به اخطارهاى لفظى قناعت کرد.

سؤال :

آیا نگاه به فیلم روابط جنسی حرام است؟ و اینکه این حکم از چه آیه یا حدیثی استخراج می شود؟

جواب:

آری، نگاه به فیلم های مبتذل و مفسده دار حرام است. این کار نوعی اشاعه فحشاء است که در قرآن از آن نهی شده است.

سؤال :

تعدادی از دوستان بنده به سایت های آموزش مسائل جنسی خارجی مراجعه می کنند در این سایت های خارجی عکس های عمل زناشویی دو فرد غیر هم جنس به صورت برهنه کامل قرار دارد بنده به آن ها می گویم دیدن آن ها حرام است ولی برای بنده دلیل می آورند و می گویند در رساله و استفتائات خود اقای مکارمی که از آن تقلید می کنی نوشته است که:

۱. دیدن زن نامحرم کافر به طور برهنه مادر زاد حرام نیست.

۲. چون شما آن زن یا افراد را نمی شناسی پس حرام نیست.

۳. چون برای ما منشا فسادی ندارد یعنی ما بعد از آن کاری نمی کنیم حرام نیست.

۴. چون تصاویر آن زنان برهنه کافر را ما به طور غیر مستقیم می بینیم پس باز هم حرام نیست. بنده نیز همین چهار دلیل را در رساله و استفتائات آقای مکارم دیده ام. پیرامون این مطلب توضیح دهید.

جواب:

ما در هیچ کجا ننوشته ایم که دیدن زنان برهنه کافر یا عکس آنها جایز است. آنچه نوشته ایم جایز است این است که اگر آنها سربرهنه باشند و منشاء فسادی نباشد نگاه بدون قصد لذت مانعی ندارد. ولی دیدن عکس های مستهجن قطعا جایز نیست.

آیت الله سیستانی:

پرسش:

آیا نگاه کردن به تصویر مبتذل حرام است؟

پاسخ:

با شهوت و ترس وقوع در حرام، حرام است و بدون آن هم ـ بنابر احتیاط واجب جایز نیست.

پرسش:

آیا نگاه کردن به عکس زن های مبتذل که خودشان راضی هستند دیگران عکس های آن ها را ببینند و در صورتیکه فرد از خودش مطمئن باشد که در حرام نمی افتد اشکال دارد؟ گناه کبیره است یا صغیره یا مکروه است یا هیچکدام ؟ لطفا اگر حدیث یا آیه ای در این خصوص داریم ذکر بفرمائید ؟

پاسخ:

نگاه التذاذی به آن جایز نیست و همچنین است بنابر احتیاط واجب اگر نگاه غیر التذاذی می باشد چنانچه عکس بدن ریان یا نیمه عریان باشد.

پرسش:

حکم شرعی برای تماشای فیلمهایی که دارای قطعات مبتذل می باشد چیست؟

پاسخ:

نگاه کردن به شهوت و خوف وقوع در حرام ، حرام است و همچنین بنابر احتیاط واجب اگر بدون شهوت و خوف وقوع در حرام باشد.

پرسش:

حکم دیدن عکس زن خارجی نیمه عریان را بفرمائید ؟

پاسخ:

نگاه التذاذی جایز نیست و بدون التذاذ هم بنابر احتیاط جایز نیست .

پرسش:

آیا نگاه کردن به نقاشی های مبتذل منظور یادگیری نحوه جماع با همسر و تنوعات در مقاربتهای جنسی برای مردی که ازدواج کرده است و می خواهد تنوعی در جماع با همسرش در زمینه مقاربت جنسی داشته باشد ایراد دارد ؟

پاسخ:

اگر بدون شهوت باشد بنابر احتیاط واجب جایز نیست .

پرسش:

نگاه کردن به تصویر عورت مرد و زن نامحرم غیر مسلمان چه حکمی دارد اگر احتمال مفسده نرود؟

پاسخ:

با شهوت جایز نیست بلکه بدون شهوت هم بنابر احتیاط واجب جایز نیست.

آیت الله سبحانی:

سؤال :

آیا نگاه کردن به بدن نامحرم که در فیلمهاى تلویزیون و ماهواره و … نشان داده مى شود جایز است؟

جواب:

نگاه موجب تلذذ و ریبه و نگاهى که خوف فساد در آن هست حرام است.

– دیدن عکس زنان بدون حجاب غیر مسلمان، بدون قصد لذّت در صورتى که نترسد که به حرام بیفتد اشکال ندارد. و بنابر احتیاط جاهایى را که مثل ران و شکم معمولاً مى پوشانند به هیچ وجه نگاه نکند.

– نگاه کردن به فیلمهاى مبتذل، که موجب فساد خود انسان یا خانواده اش مى شود، جایز نیست و باید از نگاه کردن به آن خوددارى کرد.

 

آیت الله بهجت:

سؤال :

آیا دیدن فیلم روابط جنسی که بدن زنان هرزه عریان است، جایز است یا خیر؟

جواب:

چون موجب تهییج شهوت مى شود، جایز نیست.

سؤال :

برخى از حرفه ها هم چون کارگردانى، نقد فیلم، کنترل سایت ها و کنترل فیلم هاى وارداتى و… مستلزم دیدن فیلم هاى مستهجن است ـ که مشتمل اعمال خلاف اخلاق است ـ ، در صورتى که خوف ریبه و وقوع در فساد براى چنین کسانى نباشد، دیدن این گونه فیلم ها و درآمد حاصل از چنین شغل هایى چه حکمى دارد؟

جواب:

از حیث حکم و شرط آن تفاوتى با دیگران ندارند و حرمت درآمد در صورتى است که مزد در قبال کار حرام باشد، نه این که هم زمان با کار عقلایى حلال، نظر به ریبه هم مثلاً بنماید که موجب حرام بودن مزد نمى شود.

سؤال :

نظر به بخش هاى مستهجن و وقیح فیلم ها براى کسى که آن ها را سانسور و اصلاح مى کند، چه حکمى دارد؟

جواب:

سانسور کردن ضرورت نیست، چون مى توانند اصلاً آن را پخش نکنند.

سؤال :

دیدن فیلم هاى سکسى در ماه رمضان چه حکمى دارد؟

جواب:

مطلقاً حرام است و در ماه رمضان اگر سبب انزال منى شود، افطار به حرام به شمار مى آید.


جدیدترین مطالب

سایر مطالب امروز
,[categoriy]
عجیب و تکان دهنده ترین روش های درمانی و جنجالی دنیا ! تصاویر 18+
,[categoriy]
عکس و اخبار داغ چهره و بازیگران کشور (9)
,[categoriy]
عجیب ترین و دیدنی ترین رنگ پوست های دنیا ! عکس
,[categoriy]
دخترانی که موهایشان را به مزایده می گذارند ! عکس
,[categoriy]
برترین مدل ساعت مچی زنانه و مردانه kenzo
تبلیغات ملکه زیبای هند در فیلم ایرانی (عکس)
فروش اینترنتی و جنجالی نوزادی که بد خواب است ! عکس
کاخ باکینگهام و معماری بسیار دیدنی و جالب آن (تصاویر)
محبوب ترین زنان و مردان مشهور اینستاگرام را بشناسید (عکس)
مومیایی تکان دهنده زن 2000 ساله قبل از مرگ چه خورده بود ؟ تصاویر 18+
روش های سریع برای بند آوردن آبریزش بینی
زیباترین ست و تیپ های مد آقایان سال 2017
همبستری پسر جوان با زن عمویش و عاقبت وحشتناک آن
عروس اسید پاش و ادعای عجیب و خواندنی او
خوردن قورباغه زنده برای درمان شکم درد تا پای مرگ !!
آموزش کسب و کار عالی با پول کم
جملکس های زیبا و عاشقانه
زمینی که حضرت آدم نفرین کرد کجاست؟
پرفروش ترین فیلم های آمریکا در ماه گذشته
فال و طالع بینی روز 3 شنبه 16 آذر 95
کلیپ تکان دهنده و جنجالی جمشید آرین (ببیند و انتشار دهید)
فال و طالع بینی روز 2 شنبه 15 آذر 95
عکس های بد حجاب همسر محسن مسلمان فوتبالست معروف
عکس های عجیب و وحشتناک پسری با 300 تومور ! 16+
مدل لباس های هندوانه ای ویژه شب یلدا

احکام و مسائل دینی

مشاهده آرشیو
,[categoriy]
آموزش تصویری تیمم
,[categoriy]
متن کامل و روش خواندن صیغه ازدواج موقت
خوردن شیر همسر چه حکمی دارد ؟!
شلوغ ترین جای جهنم را بشناسید
کارهایی که جن ها را به خانه می آورد
بهشت و دوزخ کجای جهان هستی قرار دارد
آیا جهنم دره اینجاست / تصاویر 18+
عاشورا و 4 واقعه دروغ و اشتباه
حکم ازدواج موقت با دختر باکره چیست؟
حکم شرعی دیدن فیلم های مستهجن

از سراسر وب

مشاهده آرشیو
,[categoriy]
مشکل جدید کشورهای غربی با دختران نوجوان (عکس)
,[categoriy]
مضحک و عجیب ترین فتوای دنیا برای زنان!!!
,[categoriy]
عروسی که روز عروسی اش کچل کرد! عکس
,[categoriy]
اقدام جالب دختری برای پیروزی تیم بیسبال + عکس
,[categoriy]
عاشقانه ترین دیوار دنیا!!!!
,[categoriy]
سوتی شوکه کننده و خنده دار دختر ترامپ ! تصاویر
,[categoriy]
زن جوانی که به دروغ مورد تجاوز قرار گرفت (عکس)

وبگردی

زنان زیبا و معروفی که برای اندام زیبا تا پای مرگ رفتند (عکس)
11 قسمت تحریک پذیری زنان در رابطه جنسی
رحم چاپ شده روی لباس خواننده مشهور جنجالی شد (تصاویر)
عکس نوشته های شکست عشقی، دلم گرفت
دستور رژیم لاغری 7 روزه با کاهش 8 کیلو وزن
زنی که با جراحی احمقانه خود یک سینه به خود اضافه کرد! + عکس
بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی
عکس های بد حجاب همسر علی دایی در گالری خفن جواهراتش
دختر 5 ساله حامله ای که پسر 3 کیلویی زایید (عکس)
بانک عکس های خنده دار و بسیار دیدنی (31)
مدل بوت و چکمه های جدید پاشنه بلند سال 2017 ، 96
دختری با سینه های 18 کیلویی شبیه ایربگ خودرو ! عکس
حکم خوردن آلت تناسلی مرد از نظر مراجع تقلید
مدل آرایش و میکاپ زیبا و خفن بازیگران کشور در شبکه ها
مشخصات غذایی متولدین هر ماه (شخصیت شناسی)
لاغری و کاهش وزن سریع با 5 نوشیدنی
جدیدترین ها
پربیننده هفته
,[categoriy]
تنها به او اعتماد کن !!
,[categoriy]
تست میزان عشق به همسرتان
,[categoriy]
عکس های غم انگیز خاکسپاری بازیگر جوان و جذاب علی طباطبایی
,[categoriy]
کاریکارتورهای بسیار خنده دار و جالب انصراف از یارانه
,[categoriy]
آموزش صحیح درست کردن سرمه در منزل
,[categoriy]
رابطه جنسی و ارتباط آن با فشار خون
,[categoriy]
خواص شیرین بیان
,[categoriy]
چهره باورنکردنی ابوالفضل پورعرب به دلیل بیماری
,[categoriy]
اشتباهی که کودکان را به خواب ابدی برد ! تصاویر
,[categoriy]
زنی که رکوردار شکستن زایمان طبیعی شد !! عکس
,[categoriy]
این گونه روانشناس کودک خود باشید
,[categoriy]
پکیج کامل دستور غذایی نوازد از 7 تا 12 ماه
,[categoriy]
شرف الشمس چیست (لوح و عکس)
,[categoriy]
مینی شعرهای تصویری و خواندنی (9)
,[categoriy]
شعر طنز و با حال نوروز
,[categoriy]
پیامک های غریبی و بی کسی
,[categoriy]
جدیدترین مدل کفش های زنانه از برندهای مختلف 2015
,[categoriy]
همه چیز بخورید اما لاغر بمانید!!
,[categoriy]
عکس العمل خنده دار دخترشایسته هنگام انتخاب شدن
,[categoriy]
چه نوع لباسی در فصل بهار بخریم

دانستنی های جنسی

,[categoriy]
10 راه تضمینی برای عمیق تر شدن روابط زناشویی
تمرین های عالی برای بهبود میل جنسی
مردان نابلد در تحریک زن (ویژه متاهلین مسائل جنسی)
نقش مهم پاها در ارگاسم!
شایع ترین اختلالات جنسی معتادان
عواملی که باعث کاهش میل جنسی در خانم ها می شود
واژینیسموس، اختلال جنسی و شایع در زنان !
تاثیر تعداد دفعات معاشقه بر زنان (بر عکسِ آقایان)
اختلالات آلت جنسی مردانه
زنان باید به ارگاسم رسیدن را این گونه یاد بگیرند
درمانگر مشکلات جنسی چه کسی است

پزشکی و سلامت

,[categoriy]
جنجال قرصی که عامل مرگ 79 نفر در تهران شد
,[categoriy]
راه های تشخیص سرطان دهانه رحم
,[categoriy]
باخوردن عرق نعنا لاغر شوید
,[categoriy]
اگر خانمی به اندازه همسرش غذا بخورد !
,[categoriy]
آموزش نحوه صحیح ایستادن ، نشستن و خوابیدن
,[categoriy]
معرفی گیاهی برای رفع خستگی و کم خونی
,[categoriy]
راه های جذاب شدن
,[categoriy]
گیاهی که باعث رفع گرفتگی عروق می شود
,[categoriy]
یوگای خنده و فواید باورنکردنی آن
,[categoriy]
غذاهایی که برای کودک پیش فعال مناسب است

اس ام اس تبریک و مناسبت

,[categoriy]
اس ام اس های تبریک عید قربان و غدیر (عید تا عید)
تنها اس ام اس های ویژه شب قدر فارسی انگلیسی
اس ام اس ولادت امام حسن مجتبی (ع)
اس ام اس بازگشایی مدارس
شعر و اس ام اس میلاد امام حسن مجتبی (ع)
اس ام اس های زیبا لحظه تحویل سال نو
آرشیو کامل اس ام اس تبریک عید فطر
اس ام اس های عید فطر
اس ام اس و متن های تبریک نیمه شعبان
اس ام اس تولد 11
اس ام اس تبریک روز زن به همسرتان

عکس های دیدنی و جالب

,[categoriy]
فعالیت جدید مهناز افشار پس از ازدواج
,[categoriy]
عکسهای اتصال 72 ساعته مردی به 1 میلیون ولت برق!
عکس های خارق العاده از یک پدیده طبیعی و نادر
گالری زیباترین گل های طبیعت
عکس: اوووووووف !
عکس های مدل ایرانی و تعجیب همه از زیبایی اش
عکس سه ترین پلاک ماشین ایرانی

گردشگری ایران و جهان

,[categoriy]
روستای لزور قطب های گردشگری و زیبای فیروزکوه (عکس)
,[categoriy]
طراحی بکر و دیدنی شهر شناور با حمل و نقل زیردریایی! تصاویر
۱۰نقطه خارق العاده جهان در سال 2014 +(تصاویر)
معرفی هتل های ترکیه
آبشار یخ زده و شگفت انگیز نیاگارا (تصاویر)
ترسناک و مسیر فوق العاده وحشتناک این جاده در چین + تصاویر
برجی زیبا برای دختران (گردشگری سمنان)
,[categoriy]
فیدل کاسترو که بود ؟ عکس
یوسین بولت معروف کیست؟ تصاویر
ملک الشعرای بهار چه کسی بود + عکس
دونالد ترامپ کیست ؟ تصاویر
گفتگویی خواندنی و داغ با مهدی پاکدل
شیوا رز، مک درموت بازیگر ایرانی هالیوود را ببینید/ تصاویر
لویی پاستور که بود؟ بیوگرافی
,[categoriy]
تزئین سفره شب یلدا به روش سنتی
ژله انار برای شب یلدا + تصویر و آموزش
راه تشخیص برنج تقلبی از برنج کاشت شده
پرخاصیت ترین میوه های پاییزی
آموزش تهیه دلمه مرغ با سیب زمینی پنیری
تزئین تخم مرغ به شکل خروس برای هفت سین 96
تزئین آناناس به شکل طوطی (آموزش تصویری)
,[categoriy]
علت ریزش مو در دختران + درمان
رفع تن صورتی و نارنجی موهای رنگ شده
فرمول رنگ مویی که با هر شستن خوشرنگ تر می شود
مدل طراحی زیبای ناخن با تم پاییز سری 2
محل جوشهای صورت و ارتباط آنها با اندامهای داخلی بدن
اینفوگرافی خوراکی های مهم جهت تغذیه صورت
فرمول کامل تهیه انواع رنگ موهای شیک سری 4 (عکس)
,[categoriy]
,[categoriy]
,[categoriy]
,[categoriy]
,[categoriy]
,[categoriy]
,[categoriy]
,[categoriy]
,[categoriy]
,[categoriy]
,[categoriy]
,[categoriy]
  • داغ ترین مطالب
  • |
  • جدیدترین مطالب
  • |
  • فال و طالع بینی
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به وب سایت آکا ایران می باشد.
لايک انتشار در تلگرام