واکنش بیماران افسرده نسبت به شیمی درمانی ضعیف تر است - آکابانو
آکابانو: محققان دانشگاه ژنژو چین دریافتند نوعی پروتئین موسوم به BDNF که موجب بهبود عملکرد مغز می شود، نقش مهمی در واکنش افراد مبتلا به سرطان نسبت به شیمی درمانی دارد.
,پایگاه خبری آکا ایران، آکا ایران، پایگاه خبری علمی،آموزشی و تحصیلات تکمیلی آکا ایران، دانشنامه روانشناسی و علوم تربیتی، روانشناسی، مشاوره ؛ کنکور، هدایت تحصیلی، <a style='color:#000' title='اخبار' href='http://www.akairan.com/havades-akhbar/'>اخبار</a> استخدامی، <a style='color:#000' title='اخبار' href='http://www.akairan.com/havades-akhbar/'>اخبار</a> اجتماعی، روانشناسی بالینی، روانشناسی عمومی,بیماران,افسرده,[categoriy]

آکابانو: واکنش بیماران افسرده نسبت به شیمی درمانی ضعیف تر است

میگنا: در این تحقیقات مشخص شد میزان این پروتئین در بدن بیماران افسرده کمتر است و این موضوع باعث تضعیف واکنش بدن آن ها نسبت به داروهای ضدسرطان و کاهش مقاومت آن ها نسبت به اثرات جانبی این داروها می شود.
به گزارش مدیکال ساینس، محققان در این آزمایش وضعیت ذهنی و روانی 186 بیمار تحت شیمی درمانی را روز قبل از دریافت داروهای ضدسرطان مورد بررسی قرار دادند.
به گزارش آکابانو: همچنین اطلاعاتی درباره کیفیت زندگی، وضعیت کلی و مواردی از این دست را نیز گردآوری کردند تا امکان تحلیل وضعیت روحی و روانی بیماران از طریق مقایسه این اطلاعات فراهم شود. در نتیجه این تحقیقات معلوم شد بیمارانی که سرطان به سایر اندام های آن ها سرایت کرده، بالاترین سطح افسردگی را دارند و این موضوع موجب کاهش تحمل آن ها در برابر اثرات جانبی شیمی درمانی شده است. در واقع این بیماران دچار حالت تهوع شدیدتر، کاهش گلبول های سفید خون و افزایش مدت بستری در بیمارستان شدند.

در این تحقیقات معلوم شد تاثیر افسردگی شدید، از این هم بیشتر است و موجب کاهش طول عمر بیماران مبتلا به سرطان بدون تشدید بیماری آن ها می شود.
افسردگی در میان مبتلایان به سرطان و به ویژ بیماران صعب العلاج رواج دارد.
وجود پروتئین BDNF برای عملکرد صحیح مغز ضروری است و رابطه کمبود آن در بدن با ابتلا به بیماری های روانی به اثبات رسیده است.
هدف از انجام این تحقیقات شناسایی تاثیرات افسردگی بر فرآیند درمان افراد مبتلا به سرطان ریه است.
گزارش کامل این تحقیقات در کنفرانس ESMO Asia 2016 در سنگاپور ارائه شد.
لینک ورود به کانال میگنا
ایرنا

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام
تگها: واکنش بیماران افسرده نسبت به شیمی درمانی ضعیف تر است -آکاپایگاه خبری میگنا، میگنا، پایگاه خبری علمی،آموزشی و تحصیلات تکمیلی میگنا، دانشنامه روانشناسی و علوم تربیتی، روانشناسی، مشاوره ؛ کنکور، هدایت تحصیلی، اخبار استخدامی، اخبار اجتماعی، روانشناسی بالینی، روانشناسی عمومی بیماران افسرده شیمی درمانی واکنش نسبت ضعیف تر محققان دانشگاه ژنژو چین دریافتند نوعی پروتئین موسوم BDNF موجب بهبود عملکرد مغز می شود نقش مهمی افراد مبتلا سرطان دارد

ويديوهاي مرتبط