دوچرخه خورشیدی ساخته شد - اخبار علمی

,<a style='color:#000' title='اخبار' href='http://www.akairan.com/havades-akhbar/'>اخبار</a>,<a style='color:#000' title='اخبار علمی' href='http://www.akairan.com/elmi/scientific-news/'>اخبار علمی</a>,<a style='color:#000' title='اخبار' href='http://www.akairan.com/havades-akhbar/'>اخبار</a> آموزشی,[categoriy]

آکابانو: دوچرخه خورشیدی ساخته شد

آکابانو یک شرکت فرانسوی به نام Rool in در نمایشگاه ۲۰۱۷ کالاهای الکترونیکی(CES) مانند دوچرخه ای خورشیدی رونمایی خواهد کرد.

به گزارش مهر به نقل از فوربس، البته این طرح چندان عجیب نیست. قبلا شرکت Geo Orbital نیز چرخ های جدا شونده ای برای یک دوچرخه طراحی کرده بود که آن را به یک دوچرخه الکتریکی تبدیل می کرد. اما نمونه جدید چرخ های متفاوتی دارد.

به گزارش آکابانو چرخ های دوچرخه Rool in دارای سلول های فتوولتائیک هستند که همزمان با پدال زدن به شارژ شدن دوچرخه نیز کمک می کنند. بنابراین نیازی به دستگاه های شارژر و سیم برق نیست.

این دوچرخه به وسیله بلوتوث به یک برنامه موبایل متصل می شود. کاربر می تواند با توجه به سرعت دوچرخه میزان شارژ شدن آن را نیز تنظیم کند. همچنین دوچرخه خورشیدی دارای یک سیستم جهت یابی است و به این ترتیب کاربر می تواند بهترین مکان برای پارک کردن دوچرخه و شارژ همزمان آن را بیابد.

به گفته شرکت هدف از ساخت این دوچرخه خورشیدی تردد آسان و پاک در شهر است.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط