همه ی مدل های آیفون ۸ با صفحه نمایش OLED راهی بازار نمی شوند -

,گوشی سامسونگ,گوشی سامسونگ گالکسی,گوشی سامسونگ گالکسی,[categoriy]

آکابانو: همه ی مدل های آیفون ۸ با صفحه نمایش OLED راهی بازار نمی شوند

آکابانو به گزارش دیجی کالا،به احتمال زیاد سال آینده، آخرین سالی خواهد بود که آیفون با صفحه نمایش LCD راهی بازار می شود. این شرکت قصد دارد از نمایشگرهای OLED در گوشی های جدید خودش استفاده کند. «مینگ-چی کو» (Ming-Chi Kou) از سازمان تحقیقاتی KGI که پیش بینی های مختلفی درباره ی محصولات اپل انجام می دهد، گفته که اپل سال آینده سه مدل آیفون راهی بازار می کند که یک مدل آن ها به صفحه نمایش OLED مجهز شده است.

به گزارش آکابانو حتی گفته شده محصولی که صفحه نمایش OLED دارد می تواند رنگ ها را بهتر به نمایش دربیاورد و کیفیت تصاویر هم بهتر از مدل های قبلی خواهد بود. این مدل صفحه نمایش باعث مصرف کم تر باتری هم می شود. البته همین موضوع که چرا اپل تمام مدل های آیفون سال بعد را با صفحه نمایش OLED راهی بازار نمی کند هم جای سوال دارد.

دلیل این موضوع منابع محدود برای تولید نمایشگرهای OLED است. سامسونگ از جمله تامین کننده های صفحه های نمایش OLED برای محصولات اپل به حساب می آید که این شرکت هم نمی تواند نیاز اپل برای همه ی گوشی های آیفون را تامین کند. به همین دلیل گفته شده که تمام آیفون هایی که در سال ۲۰۱۸ راهی بازار می شوند، صفحه نمایش OLED خواهند داشت. به احتمال زیاد در سال ۲۰۱۸ شرکت های ال جی و شارپ هم در کنار سامسونگ صفحه های OLED برای آیفون های بعدی تولید خواهند کرد. البته گفته شده که سامسونگ به عنوان تامین کننده ی اصلی صفحه های OLED برای اپل خواهد بود و به احتمال زیاد از این نوع صفحه های نمایش برای تبلت های آیپد هم استفاده خواهد شد.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط